Hakkımızda

Firmamız

Varak Teknik Tekstil Baskı San ve Tic. A.Ş. yaklaşık 20 yıldır baskı sektöründe faaliyet gösteren ve hem İstanbul hem de yurt geneline gerçekleştirdiği satışlarda kalite ve yüksek üretim standartlarını koruyabilmiş ARTEKS TEKSTİL MOBİLYA GIDA VE MAKİNE SANAYİ DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ile Türkiye’nin önemli tekstil baskı hammadde ve sarf madde tedarikçilerinden MERA DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.nin ortaklığında, İzmir merkezli olmak üzere Ege bölgesine yönelik faaliyet göstermek amacıyla yaklaşık 20 yıllık bir tecrübe ile ve yeni, taze bir nefesle faaliyetine başlamıştır.

Uzun yıllardır ege bölgesinde çalıştığımız firmaların ürün tedarik aşamasında İstanbul ile olan iletişimlerinde sürekli olarak dile getirdikleri lokasyon uzaklığı sıkıntılarını bertaraf etmek amacıyla müşteri odaklı yaklaşımı benimsemiş iki firma ortakları tekstil baskı sektöründeki tüm talepleri yerinde cevaplayabilmek adına İstanbul’da uzun yıllardır devam ettirmekte oldukları işbirliğini İzmir’de konumuz firmayı tesis ederek ortaklık seviyesine çıkarmışlardır.

Bu sayede her iki firmanın İstanbul ve Türkiye çapındaki ilişkileri ve uluslararası tedarik aşamalarındaki tecrübeleri birleştirilmiş ve tamamlanan yeni üretim tesisi yatırımıyla ege bölgesi ve civarından gelebilecek her türlü talep yerinde karşılanabilir duruma gelmiştir.

2016 yılından bu yana değişen piyasa koşullarına başarıyla ayak uyduran Varak Teknik tekstil Baskı San. Ve Tic. AŞ Müşteri verimliliğini ve odaklılığını merkezine alarak, deneyimini ve tecrübesini arttırarak büyüyen şirketimiz fason baskı hizmeti dışında kumaş dahil hizmet isteyen müşterilerimize mamul fiyatlandırma da yaparak hem kumaşını temin etmekte hem de baskısını yapmaktadır.

Sürdürülebilirlik, geri dönüşüm gibi gündemimizde önemli bir yere sahip olan bu konular ile ilgili hem personelimize eğitimler aldırmaktayız hem de talep edilen sertifikasyonlara başvurarak alımını sağlamaktayız. Bu sayede hizmetimizi en güncel haliyle değerli müşterilerimize sunmaktayız. 2019 yılı itibariyle OCS ( Oragnic Content Standards) ve RCS ( Recycle content standard) üretimlerine başlamış bulunmaktayız, Inditex sosyal denetimi ve çevre denetimi onayları ile birlikte Inditex’in tüm markalarına hizmet verebilecek durumdayız. Ayrıca Join Life üretimi yapma yetkisine de sahibiz.

Hem dünya genelinde, hem de ülkemizde genel olarak devam eden ekonomik sıkıntıları aşmanın en önemli yolu, gerçek anlamda müşteri odaklı bir yaklaşım gerektirmektedir. Beraberinde değişen çalışma koşulları ve pandemi ile birlikte çalışma hayatımızın online’a dönmüş olması sebebiyle sunumlarımızı dijitalleştirerek şartların gerekliliğine ayak uydurmuş bulunmaktayız. Tüm desenlerimizi uygun model ve renklerde bu sayfada size verilecek olan kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Holo Holo Design ile beraber yapmış olduğumuz markalara özel patentli desenlerimiz ile sizlere benzersiz sunumlar yapmanız için bizler de trendleri takip ederek sizlere desen ve renkler sunmaktayız. Bu desenlerden herhangi birini seçmeniz halinde desen size kapatılarak farklı markalara satışı engellenmektedir.

Misyonumuz

Çalışma hayatındaki hızlı değişimler, teknolojik gelişmeler, çevre dostu üretim, hızlı terminler gibi sürekli gelişen bir zeminde temel misyonumuz gelen her türlü talebe en verimli çözümü üretebilmek ve talep edilen işi talep edilen kalitede ve sürede bitirip teslim edebilmenin öneminin farkında olarak kendimizi geliştirerek büyümektir.

İzmir’de yaptığımız bu yatırımla uzun yıllardır sektörde sahip olduğumuz tecrübemizi de yanımıza alarak, müşterilerimizin taleplerine yönelik her türlü çözümü üretebilmek amacındayız.

Bu bilinçle geldiğimiz İzmir’de gelişerek büyümeye devam ediyoruz.

Vizyonumuz

2016 Nisan ayından beri İzmir’de faaliyetlerine devam eden Varak Teknik Tekstil Baskı San ve Tic AŞ ‘nin temel vizyonu; yeniliklere hızlı adaptasyon, müşteri ihtiyaçlarını anlama ve ihtiyaca hızlı, pratik ve uygulanabilir çözümler üreterek piyasada fark yaratmaktır. Müşteri taleplerini yerinde ve daha kısa sürede karşılayabilmek için sahip olduğumuz ve giderek genişleyen baskı kalıplarımızı kullanarak, bölgedeki mevcut ve potansiyel müşterilerimize taleplerinin her aşamasında iyi bir hizmet vermek amacındayız.

Varak Teknik tekstil Baskı San Ve Tic AŞ ortaklarından Mera Dış Tic. Ltd. Şti’nin ithalat tarafında aktif çalışıyor olması baskı malzemeleri olan varak kağıdı, tutkallar, binderler, glitterler, filmler gibi birçok alanda maliyet kontrolü yapma, en uygun fiyatı verme, en kaliteli malzemeye ulaşma ayrıcalıklarını müşterilerine doğrudan sağlamaktadır.

Varak Teknik tekstil Baskı San Ve Tic AŞ İzmir, Denizli, Adana, Bursa, Manisa gibi bir çok şehirde faaliyet gösteren firmalara hizmet vermekten mutluluk duymaktadır.

Tüm bunları yaparken, kurduğumuz ve yıllara göre sürekli bir şekilde genişletmeyi planladığımız üretim tesisi ile İzmir’de yeni işgücü olanakları yaratıp bölge ve ülke ekonomisine de olabildiğince katkı sağlamak istiyoruz.

Firma Ortaklarımız

Gökhan Yıldız

Tekstil Mühendisi olan ilgili Gökhan YILDIZ; 1988 yılından 2005 yılına kadar tekstil sektöründe profesyonel yönetici olarak çalışmış, ardından MERA DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.’ni kurarak tekstil baskı hammaddeleri üzerine sahip olduğu uluslararası ilişkileri kendi firması üzerinden devam ettirmiştir. Firmamızın uluslararası ilişkilerinden sorumlu ortak olarak faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Aysun Adsoy

2005 yılında katıldığı MERA DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.de bugüne değin pazarlama ve satış üzerine faaliyet göstermiştir. Firmamızda pazarlamadan sorumlu ortak olarak faaliyetlerini devam ettirmektedir.